P.V.A.

Main stage / Pátek 23.6.2017

punk-rock

P.V.A. v nové sestavě s novým materiálem!

V lednu 1994 v Plzni první zkouška kapely jména P.V.A., kdy název (a výklad třípísmenné zkratky jako Pod Vlivem Alkoholu) a spoustu písniček do začátku přinesl Venca Vacík (mj. zakládající člen kapely Pod Stolem), pár písniček taky Majkl. Venca však kapelu záhy z osobních důvodů opustil. Po smršti změn v obsazení v září 1995 podomácku nahrána kazeta v sestavě Majkl (kytara, zpěv), Sméťa (basa, semtamzpěv) a Blaggies (bicí) a vydána u Papagájova Hlasatele bratří Frimlů pod názvem Prasata Vyšší Autority. O rok později na postu basy vyměnil Sméťu Davídek a od té doby sestava kapely po dlouhá léta nezměněna. Zjara 1998 vyšla studiově nahraná kazeta Poruchy Vitální Aktivity. Kapela fungovala, koncertů 10-15 ročně v různých koutech Čech a Moravy, nárazově i Slovenska a Německa.

Někdy zjara 2002 se objevil původně mimokapelní problém, který jako katalyzátor spustil řadu dalších procesů vedoucích k rozpadu uskupení. V lednu 2003 sice Pavlem Bromem studiově nahrán materiál pro novou desku, kapela však na pokraji funkčnosti. Díky nezměrnému optimismu a úsilí J.J.Šimona nízkonákladově na kazetách i cédách vydáno Tvař se významně a odehráno několik zbylých nasmlouvaných koncertů. Poslední proběhl na Slovensku na podzim 2003 a od té doby kapela neexistovala.

Tento http://bandzone.cz vnukl Dádovi na podzim 2008 myšlenku oživit P.V.A. virtuálně, i založen tento původně čistě vzpomínkový profil. Zkraje léta 2009 odehrán první vzpomínkový koncert a od té doby jich bylo v této sestavě odehráno ještě skoro sto. Na jaře 2012 vyšla reedice Poruch Vitální Aktivity na CD! V roce 2013 se však sestava rozpadá a tito členové kapely jsou v současnosti již bývalými.

 

Z původní sestavy zbývá pouze Majkl, autor téměř všech písniček, který v roce 2015 obnovuje kapelu P.V.A., leč v jiné sestavě.

Facebook
Bandzone


Partneři: